Służba bezpieczeństwa i higieny pracy

Misją portalu jest ukazanie szeroko pojętego bezpieczeństwa i higieny pracy jakie wystepuje w zakładach pracy.

Przeciwpożarowy zbiornik wody

Przeciwpożarowy zbiornik wody to specjalny zbiornik wodny, który jest przeznaczony do gromadzenia wody, którą można wykorzystać w przypadku wystąpienia pożaru. Zbiorniki te są zazwyczaj wykonane z betonu, stali lub tworzyw sztucznych i mogą mieć różne pojemności, w zależności od potrzeb. Zbudowany jest jako wolnostojący na zewnątrz budynku.

Przeciwpożarowy zbiornik wody służy do uzupełnienia zapasu wody wymaganej w przepisach Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 lipca 2009 r. w sprawie przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę oraz dróg pożarowych Na podstawie art. 13 ust. 3 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej (Dz. U. z 2002 r. Nr 147, poz. 1229, z późn. zm.)

Przeciwpożarowe zbiorniki wody są zazwyczaj instalowane w miejscach, gdzie istnieje ryzyko pożaru, takich jak tereny przemysłowe, lotniska, porty, stacje kolejowe, centra handlowe, hotele, a także w przypadku dużych obiektów mieszkalnych. Woda zgromadzona w takim zbiorniku jest wykorzystywana do gaszenia pożarów, co pozwala na szybkie i skuteczne działania ratunkowe.

Zbiornik przeciwpożarowy jest zazwyczaj wyposażony w systemy alarmowe, hydranty oraz specjalne pompy, które pozwalają na szybkie dostarczenie wody do miejsca pożaru. W niektórych przypadkach zbiorniki te są także połączone z siecią wodociągową, co pozwala na szybkie uzupełnianie zapasów wody w przypadku potrzeby.

Sam zbiornik zwykle bywa na stałe podłączony do systemu zraszaczy uruchamianych bez udziału człowieka przez czujki dymowe lub do tradycyjnych hydrantów.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prev
Przepisy o równym traktowaniu w zatrudnieniu

Przepisy o równym traktowaniu w zatrudnieniu

Przepisy o równym traktowaniu w pracy są stosowane w różnych krajach na świecie,

Next
Dokumentacja powypadkowa przekazywana do ZUS

Dokumentacja powypadkowa przekazywana do ZUS

Dokumentacja powypadkowa przekazywana do ZUS to zbiór dokumentów dotyczących

You May Also Like