Służba bezpieczeństwa i higieny pracy

Misją portalu jest ukazanie szeroko pojętego bezpieczeństwa i higieny pracy jakie wystepuje w zakładach pracy.

Dlaczego szkolenia BHP są ważne?

Szkolenia BHP to bardzo ważny element pracy, niezależnie od zajmowanego stanowiska. To właśnie dzięki nim nie tylko pracowni, ale również jego pracodawca doskonale wiedzą, jakie zagrożenia są powiązane z charakterem wykonywanej pracy. Bezpieczeństwo jest bardzo ważne, to właśnie ono pozwala na prawidłowe wykonywanie obowiązków zawodowych.

Dlaczego szkolenia BHP są takie ważne?

Bezpieczeństwo pracy to bardzo ważny element codziennego funkcjonowania wielu przedsiębiorstw niezależnie od tego, w jakiej branży działają. To na pracodawcy ciąży obowiązek organizowania szkoleń dla pracowników, zarówno tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nową firmą, jak i dla tych którzy już takie szkolenia wcześniej odbyli – ponowna ich realizacja ma przypomnieć zasady bezpiecznej pracy na danym stanowisku.

Jak wygląda szkolenie BHP Rzeszów ? Jest to bardzo często ogólny instruktaż zapoznających pracowników z zasadami bezpiecznej pracy na zajmowanym przez nich stanowisku. W przypadku szkoleń okresowych powtarzana jest już wcześniej zdobyta wiedza, dodatkowo jeżeli doszło do zmiany przepisów i ten fakt musi zostać odnotowany w programie szkolenia.

Gdzie organizowane są szkolenia BHP?

Organizacja szkolenia BHP to obowiązek pracodawcy. Nie oznacza to jednak, że musi on prowadzić je samodzielnie. Jak najbardziej do realizacji tego celu może zatrudnić firmę zewnętrzną lub zorganizować swoim pracownikom szkolenie w formie online (co w ostatnim czasie jest dość popularnym rozwiązaniem). Spora część pracodawców szukając organizatora szkoleń, stawia przede wszystkim na firmy skuteczne, których metody opierają się przede wszystkim o aktywne uczestnictwo pracowników w szkoleniach BHP.

Wraz ze szkoleniem BHP często jednocześnie realizowany jest kurs pierwszej pomocy czy ochrony przeciwpożarowej. Dlatego też pracodawca musi zadbać o właściwe miejsce, w którym takie szkolenie będzie się odbywać. Może być to zarówno jakieś duże i przestronne pomieszczenie w siedzibie firmy jak i specjalnie wynajęta do tego celu sala. Tak naprawdę miejsce szkolenia nie ma większego znaczenia. Najważniejsze jest to, by było ono przestronne i wygodne, zapewniając komfort zarówno jego uczestnikom, jak i prowadzącym. Jeżeli jest to miejsce poza firmą, nie warto wybierać obiektów zbyt mocno oddalonych od siedziby przedsiębiorstwa. Wymuszony dojazd, który wymagałby zbyt wiele czasu to nie tylko strata dla firmy, ale i pracowników, którzy przez konieczność dojazdu mogą się za bardzo nie skupiać na tematyce szkolenia.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prev
Dofinansowanie z ZUS na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy

Dofinansowanie z ZUS na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłasza konkurs na dofinansowanie działań

Next
Badania profilaktyczne pracowników

Badania profilaktyczne pracowników

Pracodawca nie może dopuścić do pracy pracownika bez aktualnego orzeczenia

You May Also Like