Służba bezpieczeństwa i higieny pracy

Misją portalu jest ukazanie szeroko pojętego bezpieczeństwa i higieny pracy jakie wystepuje w zakładach pracy.

Ubezpieczenie wypadkowe – co trzeba wiedzieć

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków to rodzaj polisy, która w razie wypadku lub urazu wypłaca pieniądze bezpośrednio ubezpieczonemu. Pieniądze te mogą być następnie wydane w sposób, jaki beneficjent uzna za stosowny. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków jest często łączone z polisami ubezpieczenia zdrowotnego. Jednak przed podjęciem decyzji o wyborze planu należy rozważyć ograniczenia i wykluczenia każdego rodzaju ubezpieczenia. Zastanów się również, czy potrzebujesz tego ubezpieczenia. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać najlepszą dla Ciebie polisę ubezpieczeniową. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś!

Ograniczenia

Istnieją trzy rodzaje limitów w ubezpieczeniu od następstw nieszczęśliwych wypadków. Limity na osobę dotyczą poszczególnych roszczeń, natomiast łączne limity pojedyncze dotyczą całego wypadku. Limity te stosuje się do wszystkich roszczeń w danym okresie czasu. Specjalne limity są dostępne dla niektórych pozycji i mogą się różnić w zależności od rodzaju polisy. Limity na osobę mogą być mniejsze niż limit polisy innej strony. Jeśli limity są zbyt niskie, może zostać wniesiony pozew przeciwko ubezpieczycielowi.

Wyłączenia

Polisy ubezpieczeniowe od wypadków będą miały określone wyłączenia. Są to warunki prawne, na podstawie których firma ubezpieczeniowa nie zapłaci za objęte ubezpieczeniem ryzyka lub zdarzenia. Podczas gdy większość polis ubezpieczeniowych będzie wymieniać niektóre z tych warunków, polisy niestandardowe będą miały więcej ograniczeń. Oto kilka przykładów wykluczeń, których większość polis nie obejmie. Poznaj je przed zakupem polisy. W przypadku niejasności dotyczących warunków ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków należy sprawdzić sekcję warunków w polisie.

Niektóre polisy ubezpieczenia od wypadków mogą również wykluczać pewne rodzaje zawodów. Na przykład, polisa na wypadek nieszczęśliwego wypadku może nie obejmować kierowcy motocykli o pojemności powyżej 150 cm3. Należy być tego świadomym, aby uniknąć odmowy ubezpieczenia. Należy również pamiętać o zrozumieniu wyłączeń, aby w razie potrzeby móc prawidłowo odwołać się od roszczenia do rzecznika ubezpieczeniowego. Mam nadzieję, że te przykłady pomogą Ci zrozumieć wyłączenia w Twojej polisie ubezpieczeniowej od wypadków.

Inne wyłączenia w polisach ubezpieczeniowych od wypadków są określane przez firmę ubezpieczeniową. Niektóre z tych wyłączeń obejmują samobójstwo, umyślne samookaleczenie, wypadki w wyniku wojny i działania Boga. Inne wyłączenia mogą obejmować leczenie wcześniej istniejących chorób, opłaty za pobyt w szpitalu, części zamienne oraz pokrycie konstrukcji i zawartości. Wyłączenia nie zawsze są dla Ciebie oczywiste, ale mimo to warto o nich wiedzieć.

Lista wyłączeń w polisach NNW różni się u różnych ubezpieczycieli. Najczęstsze rodzaje zgonów są wymienione poniżej: wypadki wynikające z choroby, choroby, przyczyn naturalnych, narkotyków i przestępstwa. Świadczenie z tytułu śmierci może zapewnić spokój ducha, gdy ukochana osoba umrze niespodziewanie. Wyłączenia dotyczące tych sytuacji mogą się różnić w zależności od ubezpieczyciela, ale należy upewnić się, że dokładnie przejrzeliśmy swoją polisę przed jej zakupem. Jeśli polisa nie obejmuje przypadkowych zgonów, prawdopodobnie nie będzie miała wystarczającego pokrycia dla bliskiej osoby.

Koszt

Składka na ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków może wynosić od 15 do 50 dolarów miesięcznie, ale korzyści z posiadania tego rodzaju ubezpieczenia są warte swojej ceny. Ubezpieczenie wypadkowe może uchronić Państwa przed koniecznością pożyczania pieniędzy z oszczędności lub korzystania z karty kredytowej, aby związać koniec z końcem. Co więcej, ubezpieczenie wypadkowe jest stosunkowo tanie w porównaniu z rosnącymi kosztami ubezpieczenia zdrowotnego. Oto jak można zaoszczędzić na ubezpieczeniu wypadkowym i jednocześnie uchronić się przed rosnącymi składkami na ubezpieczenie zdrowotne.

Po pierwsze, rozważ swoje potrzeby. Możesz uzyskać ubezpieczenie od wypadków, które pokryje koszty leczenia, jeśli ulegniesz wypadkowi. Kwoty wypłat będą zależały od ciężkości obrażeń i charakteru wypadku. Jednak niektóre polisy pokrywają również koszty bólu i cierpienia. Inne rodzaje ubezpieczeń od wypadków są skonstruowane w taki sposób, aby zapewnić pieniądze ofierze wypadku i osobom pozostającym na jej utrzymaniu, jeśli zginie ona w wypadku. Podobnie, można zdecydować się na świadczenia z tytułu śmierci, aby pokryć swoje potrzeby finansowe, jeśli nie żyjemy po wypadku.

Pierwszym krokiem, jaki należy podjąć, jest przeczytanie rzeczywistej polisy. Chociaż firmy ubezpieczeniowe mogą przedstawić krótki przegląd swoich polis w Internecie, przed podpisaniem umowy należy koniecznie przeczytać drobny druk. W końcu będziesz płacić składki przez wiele lat, więc najlepiej wiedzieć dokładnie za co płacisz i co otrzymasz w razie wypadku. Istnieje duża szansa, że złożysz roszczenie, a nie chcesz, aby to zrujnowało twój rekord jazdy.

Kierowcy, którzy wciąż nie są pewni, czy ubezpieczenie od wypadków jest dla nich odpowiednie, mogą rozważyć zakup planu, który obejmuje ich w razie wypadku. Ten rodzaj ubezpieczenia od wypadków może pomóc Ci uniknąć pozwów sądowych i innych kosztów, które mogą zniszczyć Twój biznes. Większość polis pokrywa do $16,000 za wypadek, a ten rodzaj ubezpieczenia jest wart rozważenia, jeśli wykonujesz zawód wysokiego ryzyka lub potrzebujesz ochrony. Może to być bardzo korzystne zarówno dla Ciebie, jak i Twoich pracowników.

Jak uzyskać

Ubezpieczenie od wypadków jest doskonałą opcją, jeśli nie masz ubezpieczenia zdrowotnego. Wypadki mogą być kosztowne, ale polisa ubezpieczeniowa od wypadków może pomóc w pokryciu kosztów rachunków medycznych i utraconych zarobków. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków ma na celu uzupełnienie planu zdrowotnego, który obejmuje nagłe przypadki medyczne, takie jak choroby i urazy. Jednak znalezienie dobrej jakości planu może być trudne. Dobrym miejscem do rozpoczęcia jest biblioteka zasobów online, taka jak Guardian Direct.

Polisy ubezpieczeniowe od następstw nieszczęśliwych wypadków są bardzo elastyczne, można je wykupić indywidualnie lub z grupą. Można również zdecydować się na zakup polisy NNW od pracodawcy. Składki na tego rodzaju polisy są często obniżone, ponieważ są one oferowane pracownikom przez ich pracodawców. Można również rozejrzeć się za lepszą ceną, jeśli rozważa się polisę grupową. Polisa, którą kupisz, będzie zwykle podążać za tobą, gdy zmienisz pracodawcę. Nie ma też ograniczeń sieciowych i nie trzeba się martwić o anulowanie pokrycia z powodu zmiany pracodawcy.

Wysokość świadczeń, o które można się ubiegać, zależy od rodzaju wybranego planu ubezpieczenia wypadkowego. Niektóre polisy oferują pokrycie na minimum siedem tysięcy dolarów za wypadki lub do 50 tys. dolarów za wypadki i uszkodzenie mienia. Niektóre plany ubezpieczenia od wypadków są zaprojektowane specjalnie dla dzieci, które uprawiają sport. Koniecznie sprawdź, czy działalność Twojego dziecka jest objęta planem. Niektóre plany ubezpieczeniowe oferują gwarantowane wydanie i nie wymagają badania lekarskiego. Należy pamiętać, że mogą obowiązywać ograniczenia wiekowe.

Koszt powrotu do zdrowia po wypadku może szybko się zsumować. Większość Amerykanów nie zostawia w swoim budżecie wystarczająco dużo miejsca na nieprzewidziane okoliczności. Jednak dzięki ubezpieczeniu od następstw nieszczęśliwych wypadków, Twoja rodzina będzie mogła pokryć wydatki związane z niespodziewanym wypadkiem. Oprócz pokrycia kosztów leczenia, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków może również pomóc zaoszczędzić pieniądze na codziennych kosztach utrzymania. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków to doskonały sposób na uzupełnienie posiadanej już podstawowej ochrony ubezpieczeniowej. Dlatego warto wykupić je już dziś!

Artykuł został stworzony we współpracy z ogrodzeniafarmerskie.pl

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prev
Czy można znaleźć marki, które są przyjazne dla środowiska?

Czy można znaleźć marki, które są przyjazne dla środowiska?

Można znaleźć marki, które twierdzą, że są przyjazne dla środowiska, ale nie ma

Next
Pomieszczenia do ogrzewania się pracowników

Pomieszczenia do ogrzewania się pracowników

Przy pracach wykonywanych na otwartej przestrzeni lub w nieogrzewanych

You May Also Like